KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9058079

nr 905 8079

Rune Rockström

(1898-1983), Sverige

Blandteknik, Rune Rockström (1898-1983), Hamnmotiv, signerad. 1931

Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 augusti 2014
kl 19:23:58

11/8 18:28:01 1      Vinnande bud

Rune Rockström

Läs mer om Rune Rockström